Manyas’ın Sesi Gazetesi – Manyaslı Genç Yazarın Kitabı Yayınlandı

813 0

Twitter ve resmi internet sitesinden paylaştığı kısa öykü ve yazılarıyla dikkat çeken Nuray Deri’nin “Tanrı’nın Öpücüğü” isimli romanı Siyah Beyaz Yayınevi’nden çıktı.
Manyas doğumlu olan Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otelcilik ile Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olup, Selçuk Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında Yüksek Lisans yapan Nuray Deri, kamu kurumunda Uzman Memur olarak çalışıyor. Çocukluğundan beri yazmaya karşı eğilimi olduğunu söyleyen genç yazar Nuray Deri, ” Aslında ötelediğimi düşündüğüm yazma eylemi, gizlice bana hep eşlik etti. Okumayı kendim için çok sevdim, yazmayı ise başkaları için istedim” dedi.
Yazmaya başlamaya, ailesine olan zaafının vesile olduğuna vurgu yapan Deri, “2019 yılında Hematolojik Nadir Hastalıklar Derneği’nin öykü yarışması, annemin de kan hastalıkları bölümü hastası olması sebebiyle ilgimi çekti ve duyuruya kayıtsız kalamadım. O dönem, resmi bir yarışmaya gönderdiğim ilk ve tek öykü olan “Deli Sefa” başarılı bulunarak; “Hayata Tutunma Öyküleri 2020” kitabında yayımlandı. Sonrasında da roman yazmaya karar verip “Tanrı’nın Öpücüğü” romanını yazdım. Farklı kurguların yanı sıra kalemimi cesur da tutan yazarlardanım. Aşk, şehvet, ayrılık hatta mizah gibi başlıklara düz yazılarımda sürekli olarak yer versem de bilhassa dram yazılarında toplumun unutmasını ya da alışıp görmezden gelmesini istemediğim (vatan, şehitler, Atatürk, yetimhane çocukları, aile bağları) konularının altını çizmek istiyorum.” diye konuştu.
Nuray Deri’nin “Tanrı’nın Öpücüğü” kitabının arka kapağında kullandığı; “Hayat bu! Mevzuu zaaflar ve değerlerse tüm sahip olduklarını unut! Gücün yetiyorsa bir tek, benliğini ayakta tut.
Zaafları bir insanı yaşarken kaç kez öldürebilir ki? Ya değerleri! Değerleri için ölümü göze alırken, aynı değerler artık yaşamak için de yeterli gelir mi?
Ona hangisi başlattı bu psikolojik savaşın kısır döngüsünü peki… Zaafları mı, yoksa değerleri mi?
Varlık içinde büyümüş, şehvetle günahlarını yoğurmuş, popüler, güçlü birisi; sırlarına rağmen, benliğini defalarca kendi duvarlarına çarpa çarpa da ayakta tutabilir mi?
Şimdi tüm bildiklerini tekrar unut!
Peki ya aşk! Aşk gerçekten her şeyi affeder mi?” yazısı ile romanın içeriği hakkında bilgi vermekten kaçındığı Siyah Beyaz Yayınevi (@siyahBeyazYayin) tarafından yayınlanan “Tanrı’nın Öpücüğü” isimli gizemli roman, tüm kitap satış noktalarında okurlarıyla buluşmak için bekliyor.
Yazar Nuray Deri, Soma Kitap Fuarı’ndaki imza gününde okurlarıyla buluşacağını sözlerine ekledi.
Haber : Taygun Ertan

Haber Kaynak : Manyasın Sesi

Haber Kaynağı http://www.manyasinsesigazetesi.com/haber/manyasli_genc_yazarin_ilk_kitabi_yayinlandi-7289.html

Son Yazılarım